Choroba o nazwie autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które w wielu przypadkach ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu.
Choroba autyzm i jego pochodne, jak podaje statystyka, zdażają się raz na 500 ludzi i ma miejsce cztery razy w bardzo wielu przypadkach u chłopców niż dziewczynek. Zyski, stopa życiowa, czy wykształcenie rodziny nie mają żadnego wpływu na występowanie autyzmu.
Problem autyzm ma wpływ na postęp mózgu w sferach rozumowania, kontaktów socjalnych i porozumiewania się. Dzieci i dorośli z zaburzeniem autyzmu najczęściej mają kłopoty z komunikacją w kategorii i wspólnych czynnościach. Niewłaściwości utrudniają im porozumienie z drugimi i stosunek do świata zewnętrznego. Chorzy mogą wykonywać te same ruchy ciała ( przykładowo. machanie ręką, kołysanie się ), nietypowe reakcje wobec ludzi, lub przywiązanie do przedmiotów, czy sprzeciwianie się jakimkolwiek zmianom w rutynie. W niektórych przypadkach może występować agresja i/lub samookaleczanie się.
Choroba Autyzm jest trzecim najczęściej spotykanym upośledzeniem rozwojowym- częstszym niż zespół Down'a. Jednak zdecydowana większość społeczeństwa, w tym wielu pracowników służby zdrowia, świata nauki, nadal nie rozumie jak autyzm oddziałuje na mężczyźni i kobiety chore i jaki jest najlepszy sposób pracy z ludźmi cierpiącymi na autyzm.
Osoby z autyzmem stwarzają sobie swój przyjazny dla nich świat autystyczny, w którym są szczęśliwe izolując się od naszego "złego świata
OdpowiedzUsuń